Quiz Wędrownicy

Wyjdź w świat, zobacz, pomyśl – pomóż, czyli…
Jakie istnieją znaki służby na „P”?
Formą aktywności wśród wędrowniczek i wędrowników jest…
Który punkt mówi o zasadach pracy wędrowniczej?
Ułożenie płomieni watry rosnąco oznacza…
Wędrownik – jest zawsze gotów nieść pomoc. Wędrownik – jest przyjacielem całego świata. Wędrownika ciągnie siła nieprzeparta w dal na coraz to nowe, nieznane szlaki, nie pozwala zastygnąć mu w wygodnym, osiadłym życiu, toczącym się zbyt wolno.

Fragment tego tekstu pochodzi z:

 
„Wędrownik dąży do osiągnięcia mistrzostwa, ale już nie w wielu różnych kierunkach (choć nadal mogą być one przedmiotem zainteresowań), lecz jednym określonym. To mistrzostwo osiąga się w określonym celu – pełnienia służby. Zresztą to przyjęte pole służby decyduje o obraniu specjalności przez zastępy, patrole i drużyny wędrownicze…”

O jakiej formie pracy jest mowa w tekście powyżej?
Drużyny wędrownicze działają w oparciu o...
Wędrownicy to osoby w wieku od ___ do ___ roku życia.
Wymagania stopnia Harcerz Orli / Harcerka Orla wyznaczają…
Zaznacz formy pracy obecne w drużynie wędrowniczej:
Naramiennik Wędrowniczy powstał w
Wędrownicy mają swoją własną imprezę! Jest ona organizowana co roku w okresie wakacyjnym. Składa się z dwóch części: wędrówek oraz zlotu. Każdy patrol przygotowuje dwa zajęcia oraz wyczyn wędrowniczy, któremu musi sprostać przed wydarzeniem. Ta impreza to:
Zielone tło naramiennika przypomina, że…
Fraza ta określa drużynowego drużyny wędrowniczej. Przypomina o tym, że drużyna wędrownicza to drużyna samorządna. Samorządność nie wyklucza jednak braku lidera, który koordynuje działania całego zespołu. Mowa o frazie…